Staniszkis: Polityka PiS nas ośmiesza

Choć PiS zdobywa dla siebie wiele bolszewickimi metodami, dostrzegam więcej pozytywów w pracy rządu niż się spodziewałam – stwierdziła prof. Jadwiga Staniszkis.

Staniszkis była wieczornym Gościem Wydarzeń PolsatNews.

Socjolog mówiła, że w PiS wiele wartościowych osób nie potrafi powiedzieć „nie” i to ich niszczy wewnętrznie. To oni za to najbardziej zapłacą – mówiła. Oceniła, że Prawo i Sprawiedliwość, które stosuje bolszewickie „wydobywania czegoś więcej dla siebie przez konflikt”, niszczy wizerunek Polski na świecie.

– Polityka PiS nas izoluje i ośmiesza – stwierdziła Staniszkis. – Mamy na razie zupełnie irracjonalne niszczenie pozycji Polski w UE. I kraje Unii, i te spoza niej, wyczuwają ten wschodni element w polityce PiS, w którym nie prawo, a wola jest najważniejsza.

Przyznała natomiast, że jeśli chodzi o działalność rządu, dostrzega więcej pozytywów, niż się spodziewała.

Prof. Staniszkis tłumaczyła również swoją wcześniejszą wypowiedź na temat prof. Rzeplińskiego, którego, jak powiedziała, widzi jako kandydata w walce o prezydenturę.

Przyznała, że w zestawieniu z prezydentem Dudą, który wielokrotnie złamał prawo, Rzepliński, mimo wszystkich błędów, które popełnił jako prezes TK, „przynajmniej rozumie, co znaczą rządy prawa”.

– Wydaje mi się, że byłby poważnym kandydatem, choć z niewielkimi szansami – mówiła Staniszkis. – Byłaby to kandydatura pokazująca, czym nie jest prezydent Duda.

źródło: msn.com