W rozbitych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policję i KAS dwóch grupach „mafii lekowej”, trójmiejskiej i warszawskiej, oprócz ich liderów zatrzymano właścicieli sieci aptek, dwóch adwokatów, lekarza, informatyka i księgowych – poinformowała PAP.

Continue reading

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować w imieniu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie o rozpoczętych w ostatniej dekadzie lipca-2019, w Ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego Samorządu Województwa Mazowieckiego „Działaniach edukacyjnych i konsultacjach diabetologicznych na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców województwa mazowieckiego”, mających na celu pomoc mieszkańcom naszego województwa we wczesnym rozpoznaniu choroby jaką jest cukrzyca.

Continue reading

Naczelna Izba Aptekarska krytycznie odniosła się do wypowiedzi Ireny Rej, prezes Izby Gospodarczej Farmacja Polska, na temat wydawania pacjentom przez farmaceutów zamienników leków. „Rozwiązanie takie ma służyć pacjentowi w sytuacji braku dostępności do leku lub np. w celu obniżenia kosztu terapii przez pacjenta. Tym samym z ogromnym zaskoczeniem i niepokojem obserwujemy opinie osób niewykonujących zawodu farmaceuty, podważające kompetencje aptekarzy w powyższym zakresie” – napisała NIA w oficjalnym komunikacie.

Continue reading

Zwracamy się o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do wydobycia polskiej ochrony zdrowia (a zwłaszcza szpitali) z dramatycznej sytuacji i przystąpienie do budowy sprawnego systemu zabezpieczenia zdrowotnego Polaków. Nie możemy się pogodzić z faktem, że poglądy kolejnych ministrów, przewracają „do góry nogami” cały system ochrony zdrowia – z takim apelem m.in. do premiera i prezydenta zwrócili się przedstawiciele środowiska medycznego i organizacji pacjenckich.

Continue reading

Krajowi producenci leków podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy (3-5 września 2019 r.) zamiast debatować przeprowadzą badania profilaktyczne uczestników. „Chcemy przypomnieć, że rozwój przemysłu farmaceutycznego w kraju to nie tylko wzrost gospodarczy, ale też budowanie bezpieczeństwa zdrowotnego. Uwidocznił to szczególnie kryzys lekowy, który dotknął niedawno Europę” – podkreśla PZPPF.

Continue reading