Ogłoszona z wielką pompą przez PiS konstytucja biznesu to fikcja. W ponad 4,5 tys. firm postępowania kontrolne trwały ponad dwa lata, w tym czasie firmy bankrutowały.

Continue reading

Do Rzecznika Finansowego docierają skargi klientów dotyczące stron internetowych oferujących możliwość inwestycji w różnorodne instrumenty finansowe. Rzecznik zapowiada powiadomienie prokuratury – poinformowano we wtorkowym komunikacie.

Continue reading

Mamy w Polsce za mało pielęgniarek, najmniej na 100 mieszkańców w Europie – podkreśliła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Dobrze, że powstają takie szkoły, gdzie poziom kształcenia polskich pielęgniarek jest na najwyższym poziomie – zaznaczyła.

Continue reading

Rozpoczął się kolejny sezon zmasowanego medialnego i medycznego agitowania seniorów do przyjmowania bezwartościowych, lecz zabójczych i okaleczających szczepionek grypowych. Dane zebrane w bazie VAERS jasno pokazują, że seniorzy są grupą wiekową, która jest najczęściej zabijana tymi szczepionkami. W bazie tej zarejestrowano 1 352 zgonów po tych szczepieniach, co najpewniej wynosi poniżej 1% wszystkich prawdopodobnych zgonów po tych szczepieniach, bo ogromna większość NOPów u starszych osób nie jest zgłaszana.

Continue reading

Dyskusja o szczepieniach trwa. Lekarze nie zajmują w tej kwestii jednego stanowiska. Są tacy, którzy opowiadają się za szczepieniami, ale są też tacy, którzy są przeciwko ich stosowaniu. Do nich należy neurobiolog, prof. dr hab. Maria Dorota Majewska. To, co mówi, może szokować.

Continue reading

– Ci, którzy płacą podatki i pracują w kraju, są oszukiwani przez tych, którzy zostawiają je w rajach podatkowych. W Polsce podatki nie są wysokie, podatek CIT jest bardzo przyzwoitym podatkiem – mówił w programie „Biznes Mówi” Zbigniew Jakubas, jeden z największych polskich inwestorów.

Continue reading