Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w 44. Spotkaniu Chirurgów z Pediatrami i Internistami „Od pediatrii do geriatrii”. „Potrzebna jest całościowa, odważna reforma ochrony zdrowia, oparta nie tylko na finansowaniu, ale też na sposobie i ścieżce specjalizacyjnej, na większym otwarciu się na profilaktykę” – mówił.

Continue reading

Od wejścia w życie „Apteki dla aptekarza” (AdA) zniknęło ponad tysiąc aptek i punktów aptecznych, w tym wiele na obszarach wiejskich – podał w piątek (17 stycznia) Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET. Wskazał, że w przypadku 86 miejscowości była to jedyna placówka w okolicy.

Continue reading

Przez cały 2019 rok 1019 firm ogłosiło upadłość lub postanowienie o restrukturyzacji. To o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdaniem ekspertów upadających firm w przyszłym roku będzie więcej. Przez spowolnienie gospodarcze.

Continue reading

W próbce badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego suplementu diety „POWER MAN” stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Continue reading

Odnosząc się do cytowanego w mediach w ostatnim tygodniu listu prezesa Cezarego Stypułkowskiego do pracowników mBanku, jak również do jego wcześniejszej wypowiedzi na konferencji mBanku z początku listopada, uważamy że zarówno on, jak i zarząd mBanku, któremu przewodzi, reprezentują skrajnie antypatriotyczną postawę.

Continue reading