Wraca trasa nad morze z najmniejszego portu w Polsce

Rok 2022 był rekordowy dla Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Najmniejsze lotnisko w Polsce obsłużyło ponad 42 tys. pasażerów. W tym roku nie zamierza zwalniać. Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące siatki połączeń na 2023 rok. Wiadomo już, że wraca krajowe połączenie do Gdańska.

Z portu lotniczego w Zielonej Górze polecimy od 25 kwietnia do stolicy województwa pomorskiego. Trasę będzie obsługiwać narodowy przewoźnik – PLL LOT.

Od 25 kwietnia polecimy z Zielonej Góry do Gdańska

Loty do Gdańska będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki – do 20 października br.

We wtorki połączenia zaplanowano wieczorem – samoloty będą odlatywać z Zielonej Góry o godz. 19:05, a z Pomorza o 20:35. Z kolei w piątki loty będą w pierwszej części dnia – o godz. 8:55 wystartują nad morze, a do stolicy woj. lubuskiego odlecimy o godz. 10:25.

Loty obsługiwane będą samolotami LOT Embraer 170 lub Embraer 175. Bilety są już dostępne na stronie PLL LOT, a ceny w maju rozpoczynają się od 105,52 zł w jedną stronę.

Czytaj także: Niezwykłe odkrycie w Gdańsku. Wszystko dzięki pracom remontowym

Zielona Góra – najmniejsze lotnisko w Polsce się rozwija

Jak czytamy na lubuskie.pl, miniony rok był rekordowy dla najmniejszego lotniska w Polsce. Zrealizowano ponad 3,7 tys. operacji lotniczych, a liczba pasażerów przekroczyła 42 tys.

W 2022 roku największym zainteresowaniem cieszyło się połączenie do Antalyi w Turcji, do Burgas w Bułgarii oraz do chorwackiej Rijeki. Zimą z Zielonej Góry można było także polecieć Taby w Egipcie.

– Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego. – Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – dodaje, nawiązując do informacji o budowie nowego terminala pasażerskiego.

źródło: Lubuskie.pl / turystyka.wp.pl