Warszawa: 20. Piknik Naukowy. Temat przewodni – zdrowie

7 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 20. Piknik Naukowy. Tym razem głównym tematem tej popularnej imprezy będzie zdrowie.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największa europejską imprezą plenerową, której istotą jest pokazanie nauki w sposób przystępny dla szerokiego kręgu odbiorców.

Organizatorzy Pikniku zapraszają m.in. osoby, które interesują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. – Ale jest to też miejsce dla tych, którzy fascynacji doświadczeniami naukowymi jeszcze nie poczuli – piknikowe prezentacje mogą w nich zaszczepić tego bakcyla – czytamy na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik.

– Stoły operacyjne, zabiegi wszczepiania narządów, endoskopy penetrujące najbardziej niedostępne zakątki organizmu, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny – tegoroczny 20. Piknik Naukowy przybliży nam związki nauki z naszym zdrowiem – informują organizatorzy.

– Podczas Pikniku poznamy ratującego życie robota chirurgicznego, będziemy sterować sztucznym sercem i sprawdzimy, jak wchłaniają się biodegradowalne implanty. Wypróbujemy interfejs, łączący mózg ze sztucznymi kończynami i częściami robotów. Przekonamy się, jak ważna podczas operacji jest neuronawigacja – dodają.

Zaplanowano relacje na żywo z miejsca imprezy; będą nadawane w Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce Polskiego Radia, Polskim Radiu dla Zagranicy, na cyfrowych antenach Polskiego Radia 24 i Polskiego Radia Dzieciom oraz na portalu PolskieRadio.pl.

Piknik odbędzie 7 maja (sobota) w godz. 11.00-20.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło: rynekzdrowia.pl