Policjanci w 16 placówkach medycznych, podejrzewają gigantyczne oszustwo

Na polecenie prokuratorów, policjanci Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie weszli do 16 placówek medycznych w całej Polsce. Zabezpieczają głównie dokumenty – poinformowało we wtorek (10 stycznia) RMF FM.

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM chodzi o podejrzenie oszustwa. Kilka lat temu do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie miała trafić – w formie darowizny – duża partia stentów, czyli urządzeń poszerzających tętnice w zabiegach kardiologicznych. Śledczy podejrzewają, że część z nich nie została wykorzystana w szpitalu, ale trafiła do prywatnych klinik.

Dlatego też zabezpieczona będzie dokumentacja osób leczonych w tych placówkach w ostatnich latach. Może to być nawet kilkanaście tysięcy kart pacjentów. Sprawę będzie można łatwo wyjaśnić, ponieważ każdy stent ma swój numer – i łatwo będzie ustalić, gdzie i komu został on wszczepiony.

RMF FM zauważa, że prokuratorzy uderzają głównie w firmę należącą do profesora, który leczył ojca Zbigniewa Ziobry. Lekarz jest już oskarżony w prywatnym akcie przez ministra i jego matkę.

źródło: rynekzdrowia.pl