Nie żyje senator PO. Miał 63 lata

Michał Okła, były senator Platformy Obywatelskiej, zmarł w niedzielę 2 października. Miał 63 lata. Odszedł w swoim domu w Skarżysku. Przez lata pełnił funkcję dyrektora szpitala w Skarżysku Kamiennej. W 2005 roku z powodzeniem startował do Senatu z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu kieleckim. Okła był żonaty. Miał troje dzieci.

Michał Okła był lekarzem ginekologiem Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Kierował też szpitalem powiatowym w Opatowie. Nigdy nie ukrywał, że leczenie ludzi to jego powołanie, ale wielką pasją Okły była polityka.

Już w 1991 roku Michał Okła kandydował do Senatu. Wówczas bez skutku. W latach 90. był radnym Skarżyska, członkiem zarządu miasta i radnym powiatu skarżyskiego. W latach 2002–2005 piastował funkcję radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego. Był też przewodniczącym rady nadzorczej Fundacji „Daj Szansę”.

Potem przyszły wybory parlamentarne w 2005 roku. Dla Okły zwieńczone sukcesem. Podobnie było dwa lata później. Wtedy również bez problemu uzyskał mandat senatorski. W 2011 roku ubiegał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale wyborcy nie obdarzyli go już swoim zaufaniem.

W najbliższych dniach odbędzie się pogrzeb byłego senatora PO. W tej chwili jednak nie wiadomo, kiedy Michał Okła spocznie na cmentarzu.

źródło: fakt.pl